Kartais, visiškai atsitiktinai užmerkus akis priešais išlenda spalvinga vizija. Jos ryškios spalvos ir aiškios detalės atskleidžia jausmą, patyrimą ar išgyvenimą. Ji kalba… šiek tiek mistiškai apie realius dalykus. Ji kalba apie tai, kas slypi viduje, apie ką šaukia širdis… Vizija apie troškimus, baimes, nežinomybę, sumaištį, pokyčius, atradimus. Vizija ateina ir pasilieka tol, kol nutupia ant drobės. Ryškios akrilo spalvos leidžia viziją paversti matoma realybe.
Aš, Fausta Anulytė, – kūrėja, ieškotoja ir atradėja, trumpiau Gyvenimo menininkė. Savo tapybos darbuose aš perteikiu tai, ką jaučiu, ką tyrinėju savyje. Dėl to vizijos pasirodo visiškai netikėtai: kartais kalbant su drauge stabtelėju dėl išvysto reginio, kartais viziją pamatau medituodama, kartais atsibundu su aiškiu paveikslo matymu… Iš pat pradžių sunku suvokti vizijos reikšmę, bet stengiuosi jos nepaleisti ir įgyvendinti ant drobės. Tuomet tyrinėjančiu žvilgsniu aš bandau perskaityti vaizdinį, kuris išties atskleidžia daug nežinomų, nesuvoktų vidinių rebusų. O kas svarbiausia, tai mano nutapyti vaizdiniai pasakoja ne tik mano istoriją. Jie pasakoja kiekvieno į jį žiūrinčio patyrimus. Jie kviečia pasinerti į savo dvasios labirintus ir rasti sau reikalingus atsakymus – nes visi atsakymai į kylančius klausimus yra mumyse…
Dailė – nuo pat vaikystės man buvo nuostabi saviraiškos priemonė. Buvau labai tyli, tad piešimas buvo mano kalbėjimo forma. Tai pastebėjo mano pradinių klasių mokytoja, kuri parekomendavo močiutei mane vesti į dailės būrelį. Dvejus metus lankiau dailės būrelį Mažeikių moksleivių namuose, o po to ketverius metus – Mažeikių dailės mokyklą. Diplominį darbą kūriau Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje, kur ir gavau baigimo pažymėjimą.
Toliau mano meninis kelias tęsėsi savarankiškai, su didelėmis pauzėmis, tačiau karts nuo karto vis į rankas paimdavau teptuką… Nuo meno toli nepabėgau, mano sociologijos bakalauro baigiamasis darbas buvo apie meno pasaulį, tyrinėjau menininkų tapatumą šiuolaikinėje visuomenėje. Vėliau atradau pedagogiką ir dirbau darželyje. Gilinausi į vaikų patiriamas psichologines traumas, kokios jų pasekmės ateityje. Savo veikloje daug dėmesio skyriau vaikų emocinio intelekto udymui: emocijų pažinimui, jų kontrolei bei nerimo mažinimui. Šiuo gyvenimo laikotarpiu atradau meno terapiją.
Meno terapijos mokiausi pas prof. Liudmilą Lebedevą iš Maskvos, taip pat baigiau VšĮ „Menų terapijos centro“ kvalifikacijos tobulinimo programą „Dailės terapijos metodų taikymo galimybės“. Jau kelerius metus aktyviai domiuosi įvairiais psichoterapijos metodais, psichologija bei saviugda.
Šiuo metu vedu patyriminius-terapinius užsiėmimus įvairaus amžiaus žmonių grupėms, kuomet naudoju meninės raiškos priemones, leidžiančias patyrinėti situacijas, emocijas, apie kurias dažnai nedrįstama kalbėti garsiai. Šie užsiėmimai – „Kūrybiniai tyrinėjimai“ – tai atradimų ir savęs pažinimo erdvė visiems, ieškantiems atsakymų, norintiems pažinti save arba atrasti dar nežinomus vidinius lobynus, kurie padėtų labiau mėgautis buvimu, labiau jausti ir sąmoningai suvokti vykstančius gyvenimo išorinius ir vidinius procesus. Svarbiausias siekis kūrybinių užsiėmimų metu sukurti erdvę, kurioje žmonės gautų praktines, kūrybines priemones vidiniams atsakymams atrasti.
Dabar kviečiu į spalvingą kelionę po mano vizijų pasaulį, kuriame tikiuosi, rasite ir dalelę savęs. O jei ir nerasite, niekada nenustokite ieškoti. Tik ieškojimai lemia netikėtus atradimus!
Dėl norimo paveikslo, užsakymo ar kūrybinių užsiėmimų teirautis: el. paštu fausta.anulyte@gmail.com arba telefonu 8 (624) 78974